Leasing

Leasing

Leasing to forma zobowiązania opierająca się o umowę cywilnoprawną pomiędzy leasingodawcą zwanym również finansującym a leasingobiorcą. Na jej podstawie, leasingodawca przekazuje drugiej stronie do użytkowania na określony czas umówioną rzecz. Leasingobiorca uzyskuje prawo do korzystania z tej rzeczy, w zamian za opłacanie miesięcznych rat leasingowych.

W leasing można wziąć jedynie środki trwałe. Są to aktywa przedsiębiorstwa posiadające formę rzeczy, których przydatność przekracza 1 rok. Celem środków trwałych ma być ich użyteczność i wsparcie w rozwoju i funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Są to w szczególności nieruchomości (np. budynki, grunty, lokale stanowiące odrębną odrębną nieruchomość, ich części lub udziały, własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego), maszyny i urządzenia czy środki transportu.

Leasing uzyskamy po pozytywnej ocenie zdolności leasingowej naszej firmy. Należy pamiętać, że każda oferta jest przygotowywana indywidualnie, która musi uwzględniać przedmiot umowy leasingu potrzebny do rozwoju firmy. Ponadto, firma musi spełniać szereg wymogów formalnych tj. okres istnienia przedsiębiorstwa na rynku, brak zadłużenia wobec ZUS oraz Urzędu Skarbowego czy wykazanie określonej zdolności kredytowej.

 

  • korzyści podatkowe dla przedsiębiorstwa,
  • prosta i szyba procedura uzyskania leasingu,
  • możliwość przeniesienia praw i obowiązków na osobę trzecią w przypadku problemów finansowych,
  • elastyczne warunki spłaty leasingu.

Złóż wniosek o kredyt

Skorzystaj ze wsparcia ekspertów i uzyskaj kredyt o najlepszych warunkach na rynku. Podaj swoje dane kontaktowe, aby nasz doradca rozpoznał Twoje potrzeby.

Wypełnij formularz - oddzwonimy
To prevent automated spam submissions leave this field empty.